Клиниката за животни към Lucky Hunt Foundation получи сертификат за приют и затворено стопанство от тип 1
Само за една година неправителствената организация на Светлана Хънт постигна много за изоставените животни в България
Създател на организацията е Светлана Хънт. Тя поставя началото на Lucky Hunt Foundation с лични средства. Организацията се е заела с нелеката задача да спасява малтретирани и пренебрегнати бездомни животни от улиците на България. Това ново убежище се намира в покрайнините на град Варна и има за цел да облекчи страданието на животните, като намалява популацията на бездомните индивиди чрез програмата на фондацията за хуманно кастриране. Част от Lucky Hunt Foundation е клиника, чиято основна задача е да кастрира/стерилизира кучета и да помага на бездомни, ранени четириноги в нужда. Един от специалистите в клиниката и консултант на фондацията е уважаваният проф. д-р Иван Борисов, който преподава в катедра „Ветеринарна хирургия“ в Тракийския университет. В клиниката се извършват до 10 кастрации на ден благодарение на квалифицирания персонал. Lucky Hunt Foundation е обширно пространство, където любимците живеят в домашна среда и не са затворени в клетка. В приюта са отглеждани
Фондацията на г-жа Хънт се разширява в мащабния проект Lucky Hunt Projects 2017 и ще включва редица иновативни програми. Това я прави единствената по рода си организация в България, която е сертифицирана като отворено стопанство и ще може да кандидатства по европейски програми, както и да търси подкрепа от подобни организации в ЕС.
Първата програма е наречена „Lucky Hunt Donkey Farm“. Фондацията има за цел да се грижи за породата „балкански магарета” в България и да образова и информира хората за тяхната популация, която застрашително е намаляла.
Проектът „Stop Puppy Mills SOS“ пък цели да елиминира фабриките за кученца, сериозен проблем в нашата страна, на който трябва да обърнат внимание всички институции. Четириногите са принуждавани да раждат постоянно, без да напускат клетките си, а отделно се отглеждат в изключително мизерни условия.
„Foreign Students are Welcome“ ще е програма, направена за току-що завършили ветеринари от цял свят, която ще им даде възможност да усъвършенстват техниките на кастрацията и даповишат своята квалификация.
Една от последните инициативи на г-жа Хънт е наречена „Children’s Workshop“. Това е програма за деца, болни от аутизъм и синдрома на Аспергер, които ще имат възможност да общуват с животните.
По идея на Светлана Хънт в социалната мрежа Инстаграм бе създаден профилът #luckyhunt_charity. Чрез него се организира разпродажба на луксозни дрехи и аксесоари, а всички постъпили средства отиват за нуждите на Lucky Hunt Foundation.
Животни без постоянен дом са включени и в програмата „Lucky Hunt Virtual Adoption“. Тази хибридна форма на осиновяване се осъществява чрез уебсайт, който позволява да се осиновяване на животни от цял цвят, а комуникацията става посредство жива връзка.
Заедно с това, г-жа Хънт и нейният екип обучават децата в училище на „изкуството“ на състрадателността, позитивното възприемане и респект към кучетата и други уязвими животни.
Повече информация на http://www.luckyhunt.org/