Здраве

21 Септември 2010

3367

Животът днес

Не отлагайте лечението на гъбичките

Гъбичните инфекции (микози) могат да се развият навсякъде по кожата, включително по окосмената част на главата, но най-често те се появяват между пръстите и по ноктите на краката.

Инфектирането може да стане на редица обществени места – бани, басейни, спортни зали. Според направено проучване 80% от спортистите страдат от микоза на краката.

За да се намали рискът от възникване на гъбична инфекция, се препоръчва да не се използват общи кърпи, чехли или джапанки.

В повечето случаи проблемът започва като сърбеж и белене на кожата между четвъртия и петия пръст на краката, след което инфекцията може да се пренесе към ноктите. Засегнатите нокти променят цвета си - стават матови и непрозрачни, а  повърхността им става грапава и неравна. Това е индикация за размножаване на гъбичката. При проникване в дълбочина роговият слой на ноктите значително нараства.


Много хора си мислят, че става въпрос само за козметичен дефект, който може да бъде скрит в затворена обувка. Истината е, че гъбичките под ноктите предизвикват значително неудобство и дискомфорт. Разслоените и удебелени нокти допринасят за възникване на редица други здравословни проблеми.

Микозите са основна предпоставка за поява на бактериални инфекции, а в някои случаи усложняват протичането на заболявания като бронхиална астма, захарен диабет, различни дерматити.

За съжаление лечението на микозите е продължително. Ако се реагира още при поява на първите симптоми, българският потребител има избор между множество продукти с различни активни съставки като Terbinafine,  Fluconazole, Miconazole, Clotrimazole и др., но едно от най-ефикасните средства срещу гъбична инфекция по краката, което действа както антимикотично, така и антибактериално, е Bifunazole.

Bifunazole има много предимства:

 Bifunazole притежава широк спектър на действие и повлиява повечето видове микози по краката.

 Bifunazole се абсорбира напълно за около 6 часа в различните кожни слоеве, като блокира развитието на гъбичките на две различни нива в процеса на тяхното развитие.

 Bifunazole притежава силен противовъзпалителен ефект и успешно подпомага бързото възстановяване на кожата.

Сподели във Facebook
Етикети: Брой 136